معرفی 3 بازی vr

در این مقاله معرفی 3 بازی برتر vr در سال 2020 را نشان می دهیم.

بازی های Trover Saves the Universe و  Half-Life: Alyx و No Man’s Sky در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند.

معرفی 3 بازی vr

1- Trover Saves the Universe

Trover Saves the Universe

این بازی کمدی مربوط به تیم  Squanch Games  می باشد. که توسط خالق انیمیشن Rick and Morty  تاسیس شده است.

و به همین دلیل این بازی بسیار شبیه یک ماجراجویی فضایی Rick & Morty اما با شخصیت های مختلف است.

ماموریت های مضحک ، صداهای خنده دار ، داستانهای سرگرم کننده ، رنگارنگ و عجیب ، جهان ها و نژادهای بیگانه ای بازی را بسیار جذاب کرده است.

این برنامه از سال 2019 در ps4,xbox one, Nintendo وجود داشته و نهایتا در ژوئن 2020به هدست های vr وارد شد.

گیم پلی بازی:

در این بازی موجودی به نام Glorkon سگهای شخصیت اصلی داستان را ربوده و و قدرت های خارق العاده ای به او اعطا می کند که می تواند جهان را خاتمه دهد.

بازیکن کنترل یک شخصیتی  را بر عهده می گیرد. که “یک نژاد بیگانگان انسان نما محدود به صندلی ها” است. و آنها برای نجات جهان باید سگهای خود را نجات دهند. و گلورکون را شکست دهند. در طول بازی ، آنها با Trover ، یک هیولای بیگانه بنفش همراه می شوند.

در این بازی ، که از دید اول شخص انجام می شود. بازیکن همیشه یک کنترل کننده بازی ویدیویی را در دست دارد و آنها به Trover دستور می دهند. و به او می گویند که باید بدود.  بپرد و حمله کند. با پیشرفت بازیکن ، بازیکنان می توانند صندلی شخصیت اصلی را ارتقا دهند. و توانایی برداشتن و پرتاب اشیا un را باز کنند یا بین سه سطح مختلف ارتفاع حرکت کنند.

این صندلی همچنین به عنوان رابط کاربر بازی عمل می کند. و اطلاعاتی در مورد قدرت و سلامتی بازیکن نشان می دهد.

بازیکنان همچنین می توانند توانایی های جنگی Trover را باز کنند. این بازی برای هدست های واقعیت مجازی (VR) طراحی شده است. اگرچه بازیکنان هنوز هم می توانند بدون استفاده از هدست VR بازی را انجام دهند. این بازی در هنگام راه اندازی دارای پنج سطح عمده است.

این بازی کاملاً  کمدی و مبارزات سرگرم کننده ای را در هم می آمیزد. و بیشترین فناوری VR را با کشیدن بازیکنان به جهان و تبدیل کردن آنها به مرکز داستان ، به بهترین شکل ممکن در اختیار دارد.

 

انیمیشن Rick and Morty

2-Half-Life: Alyx

Half-Life: Alyx

 در ادامه معرفی 3 بازی vr به بازی دوم  Half-Life می رسیم

اگر به دنبال یک بازی VR برای بازی در سال 2020 هستید ، Half-Life: Alyx را به شما پیشنهاد می کنیمبرخی می ترسیدند که Half-Life: Alyx ، یکی از اولین بازی های VR Valve و اولین ورودی جدید در این سری پس از بیش از یک دهه ، ممکن است انتظارات را برآورده نکند. اما ، این بازی توانست امتیاز بالای را توسط شرکت های شناخته شده ای چون پی سی گیمر ، آی جی جان ، گیم اسپات کسب کندنظرات شرکت ها در مورد این بازی:گیم اسپات: معماهای محیطی که نیازمند چشمانی تیز است، Headcrapها و احتمال پریدن روی صورت شما و داستانی مرموز از ویژگی‌های این بازی است.

مجموعه هف-لایف به‌واسطه Half-Life: Alyx در بهترین شرایط خود به سر می‌برد و نشان می‌دهد که چرا بازی نمی‌توانست ساختار دیگری [غیر از واقعیت مجازی] داشته باشد.دوال شاکر: به‌عنوان یک تجربه که از ابتدا تمامی المان‌های آن طراحی شده است و جهانی گیرا و قابل تعامل را به‌وجود آورده است، Half-Life: Alyx یک تغییر دهنده شرایط برای واقعیت مجازی به‌حساب می‌آید.

درباره ی بازی در vr

بازگشت Valve به دنیای Half-Life که همه چیز را آغاز کرد ، این بازی از ابتدا برای واقعیت مجازی ساخته شد. VR ساخته شده است تا گیم پلی بازی را که در قلب Half-Life قرار دارد ، فعال کند.خود را در تعاملات عمیق محیطی ، حل معما ، اکتشاف جهان و جنگ احشایی غرق کنید.خم شوید و به اطراف یک دیوار شکسته هدف بگیرید تا یک ضربه غیرممکن ایجاد کند. از قفسه ها رجوع کنید تا یک سرنگ التیام دهنده و چند پوسته اسلحه پیدا کنید. دستکاری ابزارهای هک کردن رابط های بیگانه. یک بطری را از پنجره بیندازید تا دشمن را منحرف کنید. یک سرچاله را از روی صورت خود جدا کنید و آن را از پنجره بیرون بیندازید…

سازنده: ولو

ناشر: ولو

سبک: شوتر اول شخص

پلتفرم: کامپیوتر (واقعیت مجازی)

درباره ی بازی در vr

 

3-No Man’s Sky

No Man's Sky معرفی 3 بازی vr

 آخرین بازی مقاله معرفی 3 بازی vr ا، No Man’s Sky است :

ین بازی توسط شرکت Hello Games  در سال 2019ساخته شده است

گشت و گذار و کشف دنیای تولیدش در حال حاضر یکی از ماجراجویی های حماسی است که بسیاری از گیمرها با کمال میل در آن غرق می شوند. با این حال ، Hello Games با ساختن تجربه وی ار  No Man’s Sky بهتر از بیشترِتوسعه دهندگان دیگر در بازی های خود ، آن را به سطح بعدی رسانده است ، و این باعث شده است رقیبی عالی برای یکی از بهترین بازی های VR در سال 2020 است

نقاط قوت

– تجربه‌ای خاص و منحصر به فرد از کهکشانی نامتنهاهی

– طراحی هنری باهویت

– موسیقی متن کاملاً متناسب

نقاط ضعف

– عدم وجود محتوای کافی نسبت به ابعاد بازی

– نبود انگیزه‌ی کافی برای رسیدن به مرکز کهکشان

– رنگ‌باختن ایده‌های نوآورانه‌ی بازی بعد از چند ساعت اول

– کاراکترهای بی‌هدف و پرداخت ناقص آن‌ها

– سیستم مبارزات ضعیف

طراحی هنری باهویت