واقعیت افزوده

واقعیت افزوده یک روش برای تجربه جدید جهان است

واقعیت افزوده به فرایند اضافه کردن بازخورد لمسی ، صدا و گرافیک به محیط فیزیکی ما اشاره دارد. در واقعیت افزوده معمولاً چیزی کم نمی‌شود بلکه فقط اضافه می‌شود. ترکیب همزمان دنیای واقعی و تصاویر مجازی مفهوم واقعیت افزوده را شکل می‌دهد. در واقعیت افزوده (AR) ارزش اولیه واقعیت موجود حفظ شده و اطلاعات حساس آن توسط تولیدات کامپیوتری پوشش داده می‌شوند. بدین شکل یک نمای فیزیکی زنده، مستقیم یا غیرمستقیم به عناصر دنیای واقعی افراد اضافه می‌شود.

واقعیت افزوده چگونه کار میکند؟

فناوری واقعیت افزوده آنقدر که به نظر می رسد پیچیده نیست می تواند به سادگی محاسباتی بر اساس ورودی، پردازش، خروجی باشد

ورودی

دوربین ها و سنسورها


فرآیند "تقویت"در واقع با گرفتن و جمع آوری داده ها (عمق ، شیب ، موقعیت ، شتاب و غیره) از محیط طبیعی توسط دوربین و سنسور آغاز می شود. به طور معمول ، داده ها در زمان واقعی با استفاده از دوربین داخلی یا دستگاه های پیشرفته مانند لنز Holo مایکروسافت ضبط می شوند. سنسورها پس از جمع آوری تعاملات کاربر در دنیای واقعی ، داده ها را برای پردازش و تفسیر ارسال می کنند.

پردازش

دستگاه


تلفن همراه و دستگاه های AR در واقع رایانه های کوچکی هستند. آنها حاوی یک سیستم موقعیت یابی جهانی (GPS) ، Wi-Fi ، میکروچیپ بلوتوث ، رم ، فلش مموری ، یک GPU ، یک CPU یا حتی مغناطیس سنج (جهت قطب نما) ، ژیروسکوپ (شیب و جهت گیری) و یک شتاب سنج (سرعت) هستند. این مؤلفه ها دستگاه ها را قادر به تحلیل و پردازش ورودی دنیای واقعی می کنند.

خروجی

طرح ریزی


پس از گرفتن اطلاعات و تجزیه و تحلیل اطلاعات از دنیای طبیعی ، دستگاه AR رندرهای دیجیتالی (خروجی مجازی) را بر روی صحنه طراحی می کند. این پیش بینی ها ممکن است به طور مستقیم روی سطوح ، صفحه نمایش های متعدد در داخل هدست یا صفحه تلفن هوشمند شما نمایش داده شود.

واقعیت افزوده در درجه اول از طریق یک عینک هوشمند یا از طریق برنامه های کاربردی تلفن های هوشمند تجربه می شود. واقعیت افزوده محتوای دیجیتال را در بالای دنیای واقعی پوشش می دهد. بنابراین ، واقعیت افزوده به جای جایگزین کردن آن ، تجربه کاربر را در دنیای واقعی افزایش می دهد. هر ساله عینک های جدیدتر با تکنولوژی بروزتر وارد بازار میشوند. شرکت های به نامی مانند گوگل،سامسونگ و اپل در این زمینه در حال فعالیت هستند. شرکت ویرتوپیا با در دست داشتن تکنولوژی روز دنیا و گردهم آوری تیمی متخصص، متشکل از جوانان مستعد ایرانی، توانسته است به ساخت و تولید محتوای واقعیت افزوده بپردازد.

Holo lens

Shadowcreator

Tactiqs Raptor

Third eye

یک نمونه عالی برای نمایش کاربرد واقعیت افزوده درعمل، برنامه واقعیت افزوده اخیر IKEA است. افراد می توانند اتاق یا هر مکان دیگری را با برخی از مبلمان این برند تصور کنند.
طراحان و معماران می توانند به وضوح از این روش جدید در مقیاس واقعی در زندگی حقیقی برای ایجاد اشیا بهره گیرند.
Michael Valdsgaard رهبر تحول دیجیتال در سیستم های بین IKEA اینگونه بیان می کند. “اکنون، فناوری جاه طلبی ما را جلب کرده است. تکنولوژی واقعیت افزوده (AR) به ما دوباره توانایی تجربه خرده فروشی مبلمان را برای ایجاد زندگی روزمره بهتر می دهد.”

تمامی حقوق مالکیت معنوی این سایت برای شرکت ویرتوپیا محفوظ است.