کاربردهای واقعیت مجازی در صنایع پزشکی


کاربردهای واقعیت افزوده در پزشکی

واقعیت افزوده(Augmented Reality) فرصت های  تجاری گسترده ای را برای شرکت هایی که در این زمینه فعال هستند فراهم کرده است تا بتوانند در این حوزه پیشرفت های چشمگیری داشته باشند.

در واقع مراکز بهداشتی و درمانی یکی از نخستین  جایگاه هایی هستند که می توانند با استفاده از واقعیت افزوده تحول شگرفی در صنعت درمان حاصل کنند. در پیشرفت های اخیر حاصل شده در تجهیزات پزشکی بسیاری از پرستارها و پزشکان درحال تعامل با برنامه های  کاربردی واقعیت افزوده هستند تا بتوانند در جهت بهبود روندهای تشخیصی و درمانی بیماران از این فناوری ها بهره گیرند.

 

صنایع سازنده ی تجهیزات بهداشت و درمان به سرعت از مزایای فن آوری های واقعیت افزوده با خبر  شدند. واضح ترین کاربرد واقعیت افزوده درزمینه بهداشت و درمان، موضوع آموزش است.

پزشکان و پرستاران و به طورکلی تمام کسانی که به نوعی با فرآیندهای مراقبت های بهداشتی از بدن  انسان سر و کار دارند باید مقدار زیادی اطلاعات مربوط به آناتومی  و نحوه  عملکرد بدن را فرا بگیرند. برنامه های کاربردی واقعیت افزوده به ا ین افراد توانایی تجسم و ارتباط برقرار کردن با بازنمایی ها یا شبیه سازی های سه بعدی از بدن را می دهد.

این فناوری ابزار بسیار مفیدی برای آموزش و آگاهی به بیماران است. تحقیقات اخیر نشان می دهد که آگاه سازی بیمار ازمیزان و مراحل پیشرفت  بیماری و چگونگی برخورد پزشکان با بیماری فرد در طول مراحل درمان، در کاهش استرس و نگرانی  فرد بیمار بسیار مؤثر است و می تواند روند درمان را تسریع  بخشد.

کاربرد عملی واقعیت افزوده که امروزه به طورانبوه درحال استفاده می شود تجسم و نمایان کردن رگ های بدن است. بسیاری از بیماران با تزریق راحت نیستند. ازآن گذشته در موارد متعدد هنگام آزمایش و یا  خون گیری ازمراجعین،رگ افراد به راحتی قابل مشاهده و خون گیری نیست. این امر باعث می شود پزشک یا پرستار چندین بار اقدام به خونگیری کند و به بافت های بدن آسیب برساند.

واقعیت مجازی در پزشکی

واقعیت مجازی با توانایی خود جهت ایجاد یک محیط شبیه سازی شده برای کاربر، درزمینه ی پزشکی گزینه ی مناسبی است. بیماران و پزشکان به طور یکسان ازهرچیزی که شانس موفقیت را برای  یک روند درمانی افزایش دهد استقبال می کنند.

همانطور که روز به روز استفاده از VR افزایش پیدا می کند، امکان استفاده از این تکنولوژی در درمان های واقعی و مراقبت ها نیز بیشترمی شود. متخصصان در حال بررسی این هستند که درمان با  VR چگونه می تواند در بیماری ها از آسیب های بینایی گرفته تا اتیسم کمک کند.

جراحی از راه دور:

اگرچه سال ها برقراری ارتباط در فاصله های  گسترده ی  جغرافیایی از طریق کنفرانسهای  ویدیویی  و   سایر تکنولوژی های مشابه، مقدوربوده است، با  این حال VR راهی ارائه کرده که مردم در نقاط دوردست بتوانند واقعا با یکدیگر تعامل داشته باشند.

در  زمینه ی  پزشکی “تعامل” اغلب به معنای “درمان”  یا  حتی “انجام عمل جراحی” است. جراحی یک  مهارت بسیار تخصصی است و یکی از بزرگتر ین تراژدی های درمان، از دست دادن جان انسان ها به خاطر عدم دستر سی به  یک جراح  ماهر است .

با استفاده از واقعیت مجازی، بهترین متخصصان جراحی می توانند بیماران را در سراسردنیا درمان کنند.

آموزش عمل جراحی:

یکی  از زمینه هایی که جراحان از واقعیت مجازی بهره می برند، آموزش است. دانشگاه های متعددی از جمله استنفورد، از تکنولوژی جدید برای یادگیری دانشجویان و همچنین برای بالا بردن سطح مهارت های متخصصین خود استفاده می کنند.

همانطور که واقعیت مجازی دردنیای تکنولوژی پیشرفت میکند، برنامه های کاربردی  خیره کننده ای در زمینه ی مراقبت های پزشکی ظاهر می شوند و پزشکی یکی از صنایع ایست که سود زیادی از این  پیشرفت به دست می آورد .

مطالعات نشان داده است که مراقبت  های بهداشتیVR  سالانه حدودا 54  درصد تا سال 2023 افزایش پیدا خواهد کرد و پیش بینی شده است که بخش عمده آن در پزشکی باشد.

 

 

 

واقعیت مجازی در پزشکی


واقعیت مجازی با توانایی خود جهت ایجاد یک محیط شبیه سازی شده برای کاربر، درزمینه ی پزشکی گزینه ی مناسبی است. بیماران و پزشکان به طور یکسان ازهرچیزی که شانس موفقیت را برای یک روند درمانی افزایش دهد استقبال می کنند.
همانطور که روز به روز استفاده از VR افزایش پیدا می کند، امکان استفاده از این تکنولوژی در درمان های واقعی و مراقبت ها نیز بیشترمی شود. متخصصان در حال بررسی این هستند که درمان با VR چگونه می تواند در بیماری ها از آسیب های بینایی گرفته تا اتیسم کمک کند.

جراحی از راه دور:

اگرچه سال ها برقراری ارتباط در فاصله های گسترده ی جغرافیایی از طریق کنفرانسهای ویدیویی و سایر تکنولوژی های مشابه، مقدوربوده است، با این حال VR راهی ارائه کرده که مردم در نقاط دوردست بتوانند واقعا با یکدیگر تعامل داشته باشند.
در زمینه ی پزشکی “تعامل” اغلب به معنای “درمان” یا حتی “انجام عمل جراحی” است. جراحی یک مهارت بسیار تخصصی است و یکی از بزرگتر ین تراژدی های درمان، از دست دادن جان انسان ها به خاطر عدم دستر سی به یک جراح ماهر است .
با استفاده از واقعیت مجازی، بهترین متخصصان جراحی می توانند بیماران را در سراسردنیا درمان کنند.

آموزش عمل جراحی:
یکی از زمینه هایی که جراحان از واقعیت مجازی بهره می برند، آموزش است. دانشگاه های متعددی از جمله استنفورد، از تکنولوژی جدید برای یادگیری دانشجویان و همچنین برای بالا بردن سطح مهارت های متخصصین خود استفاده می کنند.

همانطور که واقعیت مجازی دردنیای تکنولوژی پیشرفت میکند، برنامه های کاربردی خیره کننده ای در زمینه ی مراقبت های پزشکی ظاهر می شوند و پزشکی یکی از صنایع ایست که سود زیادی از این پیشرفت به دست می آورد .

مطالعات نشان داده است که مراقبت های بهداشتیVR سالانه حدودا 54 درصد تا سال 2023 افزایش پیدا خواهد کرد و پیش بینی شده است که بخش عمده آن در پزشکی باشد.

پروژه ها

پروژه های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده

تولید محتوای دیجیتال

برندسازی دیجیتال

وبسایت و باشگاه مشتریان (CRM)

تمامی حقوق مالکیت معنوی این سایت برای شرکت ویرتوپیا محفوظ است.